Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:20 na drodze krajowej nr 65. Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca wiozący dzieci wyjeżdżał z Dzięgieli (droga podporządkowana) w kierunku miejscowości Babki. Na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 65 wymusił pierwszeństwo ciężarówce jadącej od Olecka do Gołdapi. Dzięki czujności i odpowiedniej reakcji 30-letniego kierowcy stara nie doszło do tragedii. Mężczyzna widząc zachowanie 51-letniego kierowcy autobusu skręcił w drogę boczną, dzięki czemu doszło jedynie do otarcia się obu pojazdów. Gdyby tego nie zrobił, wjechałby wprost w bok autosana, którym w tym czasie podróżowało 27 dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na to, że nie było to pierwsze zdarzenie 51-latka z udziałem autobusu, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!