Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2021” trwała od 29 października do 2 listopada. Na terenie powiatu gołdapskiego przebiegła bardzo spokojnie. Funkcjonariusze interweniowali w przypadku dwóch kolizji i jednej szkody parkingowej.

Do pierwszego zdarzenia doszło 29 października około godz. 9 przy ul. Mazurskiej w Gołdapi. Kierująca audi w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości oraz należytej ostrożności najechała na tył fiata, który jadąc od ulicy Gumbińskiej zatrzymał się i oczekiwał na możliwość jazdy na wprost, ponieważ auto jadące przed nim skręcało w lewo w ul. Przytorową. Kierujący byli trzeźwi, zatrzymano dowód rejestracyjny audi. 34-latka została ukarana mandatem.

Tego samego dnia około godz. 17:40 na jednym ze sklepowych parkingów w Gołdapi kierująca oplem cofając nie zachowała należnej ostrożności i uderzyła w zaparkowaną skodę. 69-latka jechała sama, była trzeźwa. Została przez policjantów pouczona.

Do ostatniego zdarzenia doszło w niedzielę, 31 października kilka minut po godz. 13:00. Na ul. Mazurskiej kierujący peugeotem wyjeżdżając z ul. Przytorowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi, którym kierował 48-latek i uderzył przodem swojego auta w jego prawy bok. Obaj kierujący byli trzeźwi. 20-latek za to zdarzenie został ukarany mandatem karnym.

Podczas tegorocznej akcji mundurowi nie odnotowali żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach. W trakcie działań policjanci skontrolowali 115 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, zostali w 64 przypadkach ukarani mandatami karnymi, a w 2 pouczeni. Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna wpadł w Pięknych Łąkach, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!