Do kradzieży dwóch samochodów: forda i fiata,  doszło w miniony weekend w Gołdapi. Jednak w tych przypadkach złodzieje nie potrzebowali specjalnych narzędzi czy umiejętności, gdyż nieostrożni kierowcy nie zamknęli pojazdów. Kierowcy pozostawili otwarte auta z kluczykami wewnątrz. Ten fakt znacznie ułatwił działanie złodziejom, którzy bez wahania sięgnęli po cudzą własność.

Policjanci w kilka godzin od zgłoszenia odzyskali skradzionego forda. Sprawca odpowiadać będzie z art. 289 Kodeksu karnego za krótkotrwałe użycie pojazdu. Przewidziana kara za to przestępstwo wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku fiata poszukiwania samochodu i sprawcy kradzieży nadal trwają.

Mając na uwadze te zdarzenia, gołdapscy policjanci przypominają właścicielom i użytkownikom pojazdów o odpowiednim zabezpieczeniu mienia. Zamykajmy auta i nie pozostawiajmy w nich wartościowych rzeczy, które mogłyby stać się łupem sprawców, a tym bardziej dokumentów czy kluczyków. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja i nawet kilkunastoletnie auto o małej wartości może skusić sprawcę. Wiele zależy od nas samych. Nie stwarzajmy warunków ułatwiających stanie się ofiarą przestępstwa.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!