GOŁDAP. 12 grudnia około godzinie 3.00 policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie mieszkańca Gołdapi. Przewieźli ich na komendę . Tu dwóch z nich, 23-letni Piotr Cz. i 20-letni Aron Ż., znieważyło funkcjonariuszy oraz groziło im, żądając odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Jak się okazało, byli pijani. Pierwszy miał 1,7 promila, drugi 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali na noc w policyjnej izbie zatrzymań.

GOŁDAP. 12 grudnia kilka minut przed godziną 6.00 dozorca na byłej posesji PBRol zauważył, że nieznane mu osoby włamały się przez okno do budynku biurowego. Zawiadomił policję, po czym sam zatrzymał jednego ze sprawców włamania. Przybyli funkcjonariusze po krótkich poszukiwaniach zatrzymali drugiego przestępcę. 21-letni Adam K. i 24-letni Andrzej P. trafili na komendę. W takcie przesłuchania okazało się, że w skoku pomagał nim też 18-letni Marek M. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali też jego. Cała trójka jest znana policji z poprzednich, podobnych występków. Andrzej P. i Marek M. poddali się dobrowolnie karze. Wobec trzeciego przestępcy policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd rozpatrzy go prawdopodobnie dzisiaj.

Po dokonaniu oględzin miejsca włamania okazało się, że zginął wzmacniacz, kolumny i zestaw kina domowego. Poszkodowany wycenił straty na 1250 złotych. Do tej pory udało się odzyskać tyko część fantów.

GOŁDAP. 12 grudnia miedzy godziną 7.00 a 8.00 nieznany sprawca ukradł wózek dziecięcy, pozostawiony na klatce schodowej w bloku przy ul. Warszawskiej. Pomimo niezwłocznie podjętych przez policję czynności dochodzeniowych, nie udało sie dotąd go odzyskać.
Wózek marki „Elcar Julia" był koloru granatowo-niebieskiego, w środku znajdował się czerwono-biały materac. Jeśli ktoś z Państwa jest w stanie pomóc go odzyskać, prosimy o kontakt z policją pod numerem telefonu 87-615-54-30 lub 997.
(zdjęcie wózka pochodzi ze strony producenta)

DUNAJEK-SIEDLISKO. 13 grudnia o godzinie 5.50 kierowca Peugeota 205 z nieznanych przyczyn na łuku drogi uderzył bokiem samochodu w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia doznał stłuczenia mózgu oraz zachłystowego zapalenia płuc. Został odwieziony do szpitala w Ełku. Od kierowcy pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Samochód trafił na parking w Jabramowie.

REGIELE-KOZAKI. 14 grudnia o godzinie 6.40 na drodze krajowej K65 kierowca VW Passata nie dostosował prędkości do panujących warunków, na zakręcie stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu. Autem podróżowały 4 osoby. W wyniku zdarzenia jedna został odwieziona do szpitala. Kierowca, mieszkaniec powiatu Oleckiego, był trzeźwy. Został ukarany mandatem.