GOŁDAP. 12 grudnia około godzinie 3.00 policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie mieszkańca Gołdapi. Przewieźli ich na komendę . Tu dwóch z nich, 23-letni Piotr Cz. i 20-letni Aron Ż., znieważyło funkcjonariuszy oraz groziło im, żądając odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Jak się okazało, byli pijani. Pierwszy miał 1,7 promila, drugi 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali na noc w policyjnej izbie zatrzymań.
GOŁDAP. 12 grudnia kilka minut przed godziną 6.00 dozorca na byłej posesji PBRol zauważył, że nieznane mu osoby włamały się przez okno do budynku biurowego. Zawiadomił policję, po czym sam zatrzymał jednego ze sprawców włamania. Przybyli funkcjonariusze po krótkich poszukiwaniach zatrzymali drugiego przestępcę. 21-letni Adam K. i 24-letni Andrzej P. trafili na komendę. W takcie przesłuchania okazało się, że w skoku pomagał nim też 18-letni Marek M. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali też jego. Cała trójka jest znana policji z poprzednich, podobnych występków. Andrzej P. i Marek M. poddali się dobrowolnie karze. Wobec trzeciego przestępcy policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd rozpatrzy go prawdopodobnie dzisiaj.
Po dokonaniu oględzin miejsca włamania okazało się, że zginął wzmacniacz, kolumny i zestaw kina domowego. Poszkodowany wycenił straty na 1250 złotych. Do tej pory udało się odzyskać tyko część fantów.
GOŁDAP. 12 grudnia miedzy godziną 7.00 a 8.00 nieznany sprawca ukradł wózek dziecięcy, pozostawiony na klatce schodowej w bloku przy ul. Warszawskiej. Pomimo niezwłocznie podjętych przez policję czynności dochodzeniowych, nie udało sie dotąd go odzyskać.
Wózek marki „Elcar Julia" był koloru granatowo-niebieskiego, w środku znajdował się czerwono-biały materac. Jeśli ktoś z Państwa jest w stanie pomóc go odzyskać, prosimy o kontakt z policją pod numerem telefonu 87-615-54-30 lub 997.
(zdjęcie wózka pochodzi ze strony producenta)
DUNAJEK-SIEDLISKO. 13 grudnia o godzinie 5.50 kierowca Peugeota 205 z nieznanych przyczyn na łuku drogi uderzył bokiem samochodu w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia doznał stłuczenia mózgu oraz zachłystowego zapalenia płuc. Został odwieziony do szpitala w Ełku. Od kierowcy pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Samochód trafił na parking w Jabramowie.
REGIELE-KOZAKI. 14 grudnia o godzinie 6.40 na drodze krajowej K65 kierowca VW Passata nie dostosował prędkości do panujących warunków, na zakręcie stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu. Autem podróżowały 4 osoby. W wyniku zdarzenia jedna został odwieziona do szpitala. Kierowca, mieszkaniec powiatu Oleckiego, był trzeźwy. Został ukarany mandatem.
47-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Okoliczności całej sprawy są jednak nietypowe.
Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
Gołdapscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ranny 81-latek został przewieziony do szpitala.
37-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego wobec niego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania swojej żony.
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.