W trakcie minionego weekendu podczas Dni Gołdapi na terenie powiatu gołdapskiego policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, natomiast ponownie nie popisali się kierowcy usiłujący jeździć na podwójnym gazie.

W niedzielę około godziny 7 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został powiadomiony o znajdującym się w Kośmidrach w rowie samochodzie osobowym. Po zdarzeniu pojazd został porzucony. Pracujący na miejscu policjanci szybko ustalili jego właściciela, jednak to nie on kierował. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Ponadto wczoraj około 22:20 w Pogorzeli policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101km/h. Za przekroczenie prędkości 29-latek z powiatu oleckiego został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiły punkty karne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

W niedzielę przed godzina 23 na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i pl. Zwycięstwa w Gołdapi doszło do kolizji motocykla i samochodu osobowego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierująca volkswagenem podczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście, co doprowadziło do zdarzenia. Na szczęście motocyklista nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierująca volkswagenem za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

Dziś po godzinie 2 w Pogorzeli policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch kierujących rowerami. Uwagę mundurowych zwrócili na siebie tym, że poruszali się szlaczkiem. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli woń alkoholu od obu mężczyzn. Jak się okazało, byli nietrzeźwi. Urządzenie alkomatem wykazało w obu przypadkach ponad promil alkoholu.

Podczas zabezpieczenia imprezy policjanci reagowali także na wykroczenia porządkowe. Na ich sprawców nałożono 12 mandatów, a klika osób zostało pouczonych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!