GOŁDAP. Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło dzisiaj kwadrans przed godziną 14 na ul. Bagiennej w Gołdapi. Z relacji świadków, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę wynikało, że kierujący peugeotem jadąc od ul. Mazurskiej w kierunku ul. Lipowej miał poważne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Kierowca wykonywał niebezpieczne manewry i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Relacjonujący to zdarzenie mężczyźni w chwili zatrzymania się peugeota bez wahania ujęli kierowcę uniemożliwiając mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego gołdapskiej policji.

Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce interwencji. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!