GMINA GOŁDAP. Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie gminy Gołdap. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprawidłowe manewry cofania. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

Do pierwszego doszło około godziny 8. Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem ciężarówki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jej 61-letni kierowca na ul. 11 Listopada w Gołdapi chciał tyłem pojazdu wjechać w poboczną drogę. Wykonując manewr cofania uszkodził ogrodzenie posesji. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Około godziny 12:30 policjanci otrzymali informację, że kilka minut przed godzina 9 w Grabowie kierująca vw passatem uszkodziła elewację budynku sklepowego. Skierowani na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, iż kierująca autem podjechała pod sklep, następnie cofając uderzyła w ścianę budynku i odjechała z miejsca zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 14:45 na sklepowym parkingu przy ul. Zadumy w Gołdapi. Kierujący oplem cofając uderzył w prawidłowo zaparkowanego vw passata, w którym przebywał kierowca. Nikomu nic się nie stało, kierowcy byli trzeźwi. 49-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza w obszarze zabudowanym i na placach parkingowych, gdzie dochodzi do wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!