POWIAT GOŁDAPSKI. Od 2 do 6 czerwca trwały policyjne działania pn. „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego, jak również innych pionów gołdapskiej komendy, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, przestrzeganie przez kierujących jazdy z odpowiednią prędkością oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia w odpowiedni sposób dzieci. Szczególną uwagę zwracali też na stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 5 dni funkcjonariusze pełniący służbę na drodze przeprowadzili łącznie 108 kontroli drogowych. Nałożyli 86 mandatów karnych, w tym w 66 przypadkach za przekroczenie prędkości. Ponadto policjanci zastosowali 12 pouczeń i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci prewencji podjęli łącznie 55 interwencji, w tym 9 domowych. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

W czasie długiego weekendu doszło do 4 niegroźnych zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Gołdapi na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z obwodnicą (02/06, godz. 13:15). Kierujący suzuki jadąc w stronę Węgorzewa w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył unieruchomionego volkswagena. Sprawca został ukarany mandatem.
Do kolejnego zdarzenia doszło w piątek około godz. 9:25. Na ul. Górnej w Gołdapi kierująca mitsubishi poprzez nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do bocznego zderzenia z audi. Pomocy medycznej nikt nie potrzebował, oboje kierujący byli trzeźwi. 69-latka została przez policjantów pouczona.

Tego samego dnia około godz. 17:15 na sklepowym parkingu przy ul. Królewieckiej w Gołdapi kierujący oplem oraz volkswagenem w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadzili do zderzenia tylnego pojazdów. Mężczyźni byli trzeźwi, nie poczuwali się do winy. Ze zdarzenia sporządzono dokumentację, która trafi do sądu.

Do ostatniego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę. Około godziny 17:00 w Gołdapi przy ul. Kościuszki kierujący peugeotem włączając się do ruch z terenu parkingu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu chodnikiem i przodem swojego auta uderzył w cyklistę, który przewrócił się na jezdnię. Na szczęście 16-latkowi nic się nie stało. Pomoc medyczna nie była potrzebna. Kierowca peugeota był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Niestety i tym razem znaleźli się kierowcy, którzy wykazali się brakiem wyobraźni siadając za kierownicę po alkoholu. 4 czerwca około godz. 9:35 w Pogorzeli patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli citroena berlingo, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 28km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, na dodatek funkcjonariusze w trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnym, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!