POWIAT GOŁDAPSKI. Od 2 do 6 czerwca trwały policyjne działania pn. „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego, jak również innych pionów gołdapskiej komendy, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, przestrzeganie przez kierujących jazdy z odpowiednią prędkością oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia w odpowiedni sposób dzieci. Szczególną uwagę zwracali też na stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 5 dni funkcjonariusze pełniący służbę na drodze przeprowadzili łącznie 108 kontroli drogowych. Nałożyli 86 mandatów karnych, w tym w 66 przypadkach za przekroczenie prędkości. Ponadto policjanci zastosowali 12 pouczeń i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci prewencji podjęli łącznie 55 interwencji, w tym 9 domowych. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

W czasie długiego weekendu doszło do 4 niegroźnych zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Gołdapi na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z obwodnicą (02/06, godz. 13:15). Kierujący suzuki jadąc w stronę Węgorzewa w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył unieruchomionego volkswagena. Sprawca został ukarany mandatem.
Do kolejnego zdarzenia doszło w piątek około godz. 9:25. Na ul. Górnej w Gołdapi kierująca mitsubishi poprzez nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do bocznego zderzenia z audi. Pomocy medycznej nikt nie potrzebował, oboje kierujący byli trzeźwi. 69-latka została przez policjantów pouczona.

Tego samego dnia około godz. 17:15 na sklepowym parkingu przy ul. Królewieckiej w Gołdapi kierujący oplem oraz volkswagenem w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadzili do zderzenia tylnego pojazdów. Mężczyźni byli trzeźwi, nie poczuwali się do winy. Ze zdarzenia sporządzono dokumentację, która trafi do sądu.

Do ostatniego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę. Około godziny 17:00 w Gołdapi przy ul. Kościuszki kierujący peugeotem włączając się do ruch z terenu parkingu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu chodnikiem i przodem swojego auta uderzył w cyklistę, który przewrócił się na jezdnię. Na szczęście 16-latkowi nic się nie stało. Pomoc medyczna nie była potrzebna. Kierowca peugeota był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Niestety i tym razem znaleźli się kierowcy, którzy wykazali się brakiem wyobraźni siadając za kierownicę po alkoholu. 4 czerwca około godz. 9:35 w Pogorzeli patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli citroena berlingo, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 28km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, na dodatek funkcjonariusze w trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnym, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.

KPP w Gołdapi

 

 


Czytaj też:

Za trzy tygodnie X Barwy Kultury Ukraińskiej

21 sierpnia na stadionie w Baniach Mazurskich odbędą się X Barwy Kultury Ukraińskiej. Początek o godzinie 16:00, zakończenie planowane jest około północy.

Więcej…

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…