POWIAT GOŁDAPSKI. Od 2 do 6 czerwca trwały policyjne działania pn. „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego, jak również innych pionów gołdapskiej komendy, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, przestrzeganie przez kierujących jazdy z odpowiednią prędkością oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia w odpowiedni sposób dzieci. Szczególną uwagę zwracali też na stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 5 dni funkcjonariusze pełniący służbę na drodze przeprowadzili łącznie 108 kontroli drogowych. Nałożyli 86 mandatów karnych, w tym w 66 przypadkach za przekroczenie prędkości. Ponadto policjanci zastosowali 12 pouczeń i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci prewencji podjęli łącznie 55 interwencji, w tym 9 domowych. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

W czasie długiego weekendu doszło do 4 niegroźnych zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Gołdapi na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z obwodnicą (02/06, godz. 13:15). Kierujący suzuki jadąc w stronę Węgorzewa w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył unieruchomionego volkswagena. Sprawca został ukarany mandatem.
Do kolejnego zdarzenia doszło w piątek około godz. 9:25. Na ul. Górnej w Gołdapi kierująca mitsubishi poprzez nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do bocznego zderzenia z audi. Pomocy medycznej nikt nie potrzebował, oboje kierujący byli trzeźwi. 69-latka została przez policjantów pouczona.

Tego samego dnia około godz. 17:15 na sklepowym parkingu przy ul. Królewieckiej w Gołdapi kierujący oplem oraz volkswagenem w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadzili do zderzenia tylnego pojazdów. Mężczyźni byli trzeźwi, nie poczuwali się do winy. Ze zdarzenia sporządzono dokumentację, która trafi do sądu.

Do ostatniego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę. Około godziny 17:00 w Gołdapi przy ul. Kościuszki kierujący peugeotem włączając się do ruch z terenu parkingu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu chodnikiem i przodem swojego auta uderzył w cyklistę, który przewrócił się na jezdnię. Na szczęście 16-latkowi nic się nie stało. Pomoc medyczna nie była potrzebna. Kierowca peugeota był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Niestety i tym razem znaleźli się kierowcy, którzy wykazali się brakiem wyobraźni siadając za kierownicę po alkoholu. 4 czerwca około godz. 9:35 w Pogorzeli patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli citroena berlingo, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 28km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, na dodatek funkcjonariusze w trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnym, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.

KPP w Gołdapi

 

 


Czytaj też:

Koncert laureatów konkursu piosenki

GOŁDAP. Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności - organizatorzy Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, zapraszają wszystkich uczestników festiwalu oraz amatorów piosenek turystycznych i zabaw harcerskich na koncert laureatów.

Więcej…

Apple fotografuje ulice Gołdapi

GOŁDAP. Dziś na ulicach Gołdapi spotkać można samochód Apple z zamontowanym na dachu modułem fotograficznym. Amerykańska firma gromadzi dane do funkcji Map Apple o nazwie Rozejrzyj się, odpowiednika google’owej usługi Street View czyli widoku w 360 stopniach różnych miast i lokalizacji.

Więcej…

Zmiana organizacji ruchu nie na rękę firmom

GOŁDAP. W ostatnim czasie zmieniła się organizacja ruchu na ul. Granicznej. Na kilkudziesięciometrowym odcinku wprowadzony został zakaz ruchu pojazdów (znak B-1 z tabliczką „nie dotyczy służb i pracowników przejścia granicznego”). Ta zmiana znacznie utrudniła życie firmom mieszczącym się przy ul. Granicznej.

Więcej…

Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi

GOŁDAP. W związku z przypadającym jubileuszem powstania biblioteki, zorganizowany został konkurs pod hasłem „Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi z okazji 75. rocznicy jej powstania”. Wpłynęły 33 zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej…

Czerwcowe nowości w wypożyczalni dla dzieci

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi powiększyła swoje zbiory o nowe książki, które można wypożyczyć w wypożyczalni dla dzieci.

Więcej…

Tężnie, pijalnia wód - rozmowa z Jarosławem Dzienisem

GOŁDAP. Czy epidemia odbiła się na ilości osób odwiedzających strefę uzdrowiskową w Gołdapi? Czym jest zakład przyrodoleczniczy funkcjonujący od wielu lat w strukturze z PWiK i czy ma coś wspólnego nowo budowanym zakładem przez gminę? Czy tężnie potrzebują już remontu? Czy PWiK pozwoli grillować w strefie uzdrowiskowej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezesem PWiK Jarosławem Dzienisem, w której odpowiada on na te i inne pytania.

Więcej…

Nagroda Starosty Gołdapskiego - poznaj kandydatów

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi pozytywnie zweryfikowało pod kątem formalnym złożone wnioski o przyznanie tegorocznej Nagrody Starosty Gołdapskiego oraz podało dane zgłoszonych osób i firm.

Więcej…

Kolizyjna środa

GMINA GOŁDAP. Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie gminy Gołdap. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprawidłowe manewry cofania. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

Więcej…

Podsumowanie kontroli legalności zatrudnienia

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili nieprawidłowości w zatrudnieniu 91 cudzoziemców. To bilans kontroli legalności zatrudnienia prowadzonych na Warmii i Mazurach.

Więcej…

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

POWIAT GOŁDAPSKI. Zakończył się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Gołdapscy funkcjonariusze policji dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jak również turystów przemieszczających się przez nasz powiat. Bilans świątecznego weekendu to 4 kolizje i jeden nietrzeźwy kierujący.

Więcej…

Na jeziorze wywróciła się żaglówka

GOŁDAP. Do wywrócenia się żaglówki doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. Do wody wpadły 3 osoby (w tym dziecko) oraz pies.

Więcej…

Pożar w bloku, ewakuowano mieszkańców

GOŁDAP. O 8:28 dyżurny straży otrzymał dziś informację po pożarze w bloku przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Okazało się, że palił się jeden z boksów w piwnicy. W związku z dużym zadymieniem zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców budynku.

Więcej…

Pożar torfowiska w Bałupianach

BAŁUPIANY. 3 czerwca około godziny 15:30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze torfowiska w Bałupianach. Na miejscu okazało się, że pali się torfowisko z korzeniami drzew oraz składowany podczas suszenia torf.

Więcej…

Część zwierząt nie przeżyło pożaru

BRONISZE. Do pożaru doszło dziś w południe w Broniszach. Płonął budynek gospodarczy ze zwierzętami w środku i wiata. Niestety, część zwierząt nie przeżyło zdarzenia.

Więcej…

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

GLIWICE. W dniach 5 i 6 czerwca w Gliwicach siedmioosobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego walczyła o najwyższe lokaty w kraju w mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Wicemistrzynią Polski na dystansie 200m. została Laura Kozłowska.

Więcej…

Minisiatkówka z okazji Dnia Dziecka

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VII Turniej Siatkarskich „Dwójek” Chłopców (rocz. 2010 i mł.) o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

Więcej…

Dzieci z Rominty dostały piłki

GOŁDAP. 1 czerwca Akademię Piłkarską MKS Rominta Gołdap odwiedzili właściciele Zakładu Ogólnobudowlanego S.C. Słowikowscy, którzy podarowali z okazji Dnia Dziecka 33 piłki.

Więcej…

Dzień Dziecka na sportowo w SP3

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka na boisku szkolnym został zorganizowany został turniej piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora szkoły. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach.

Więcej…

Zawody tenisowe w Giżycku

GIŻYCKO. 22 maja w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat i żak oraz eliminacje do mistrzostw Polski w kategorii żak. W zawodach wzięły udział dwie gołdapianki. 

Więcej…

Przywieźli z Giżycka 46 medali

GIŻYCKO. W dniach 29 i 30 maja zawodnicy MUKS Piorun Gołdap wystartowali w zawodach pływackich w Giżycku. Dla starszych zawodników był to sprawdzian po długiej przerwie, natomiast dla nowych, młodych był to debiut w zawodach.

Więcej…

Tenisowe mistrzostwa województwa w Ostródzie

OSTRÓDA. Gołdapianin Dominik Święcki (UKS Gołdap Zdrój / LO) został wicemistrzem województwa w tenisie stołowym w grze deblowej.

Więcej…