GMINA GOŁDAP. Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom gminy Gołdap: 18-letniemu Kamilowi R., 21-letniemu Dawidowi G. oraz 22-letniemu Szymonowi P. Wspólnicy włamali się do domku letniskowego, skąd ukradli min. butlę gazową akumulator i alkohol.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 maja w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap. Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci prewencji natychmiast pojechali na miejsce i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie kryminalni pracujący na miejscu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków i podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na 1100 złotych. Następnie kryminalni błyskawicznie ustalili osoby mogące mieć związek z tym czynem zabronionym. Zaledwie kilka godzin po popełnieniu przestępstwa mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Cała trójka już usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem.

Podczas prowadzonych czynności procesowych śledczy ustalili, że Kamil R. ma na sumieniu kolejne włamanie, którego dopuścił się w kwietniu 2020 roku na szkodę tego samego pokrzywdzonego. (KPP w Gołdapi)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!