POWIAT GOŁDAPSKI. Ta „gra” toczy się od dawna. Z jednej strony przestępcy, którzy za wszelką cenę próbują zarobić, rozprowadzając różne uzależniające i często bardzo niebezpieczne substancje wśród swoich klientów. Z drugiej policjanci, którzy chroniąc inne osoby przed zagrożeniami płynącymi ze strony zażywania narkotyków, ścigają ich producentów i dilerów. Zadanie postawione przez funkcjonariuszami nie jest łatwe, ale wiedzą jak się skutecznie z niego wywiązywać.

Dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów z dwóch wydziałów kryminalnych: Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymany został mężczyzna podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Do zatrzymania doszło 4 maja. Policjanci skontrolowali auto, którym poruszał się 39-latek razem ze swoją 33-letnią partnerką. W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci odnaleźli plastikowe torebki, w których były blisko 2 kilogramy amfetaminy.

Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo doprowadziło do postawienia 39-latkowi zarzutu udziału w obrocie znacznej ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem, za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.