POWIAT GOŁDAPSKI. Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy policji pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch z nich kierowcy byli nietrzeźwi.

Pierwsze zdarzenie było w sobotę w Gołdapi na ul. Stadionowej kilka minut po północy. Policjanci po przyjechaniu na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało, obok braku dostosowania prędkości do warunków i ostrożności, wpływ na zdarzenie miał również alkohol. Badanie Bartosza M. wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Na szczęście mężczyzna jechał sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Drugie zdarzenie było w sobotę około godziny 22:30 na trasie Grabowo-Pogorzel. Wtedy to dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że kobieta ma dolegliwości zdrowotne, które mogły powstać na skutek zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z drogówki. Funkcjonariusze w trakcie dojazdu zauważyli miejsce, gdzie mogło dojść do wypadku. Obejrzeli je, po czym udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Tam na podwórku stał uszkodzony samochód, a w domu były dwie osoby, które tym autem podróżowały.

Funkcjonariusze ustalili, że obrażenia ciała poszkodowanej kobiety powstały w wyniku zdarzenia drogowego. Kierowca toyoty po uderzeniu w drzewo zabrał auto i pasażerkę z miejsca zdarzenia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu osób. Okazało się że oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, przez co sobotnią noc spędził później w policyjnym areszcie. Dodatkowo ustalono, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie wszczęto policyjne dochodzenie, które ma szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zaczernia.

Trzecie zdarzenie było w niedzielę na skrzyżowaniu ulicy Matejki i pl. Zwycięstwa. Kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu volvo i doprowadziła do niegroźnej stłuczki. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem.

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się warunków drogowych policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę podczas jazdy.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!