GMINA GOŁDAP. O tym jak długie i zacięte walki o Gołdap toczyły się podczas II wojny światowej, przekonujemy się w trakcie naszych wypraw poszukiwawczych. Oprócz tych pożądanych znalezisk, często natrafiamy na uzbrojenie i amunicję obydwu stron konfliktu. Tym razem członek naszego stowarzyszenia odkrył wybuchowe pozostałości po Armii Czerwonej.

Po zabezpieczeniu miejsc przed osobami postronnymi, o fakcie został poinformowany oficer dyżurny KPP w Gołdapi, który wysłał na miejsce funkcjonariuszy rozpoznania sapersko-pirotechnicznego. Do podjęcia niewybuchów został wezwany patrol rozminowywania nr 10 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Przypominamy!

  • Pamiętaj, że urodziłeś się bez części zapasowych. Życie masz jedno więc je szanuj!
  • Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe.
  • Wszelkie manipulacje, przenoszenie, rzucanie, wrzucanie do ognia, próby rozbrojenia mogą zakończyć się tragicznie. Apelujemy o zdrowy rozsądek i zgłaszanie tego typu znalezisk odpowiednim służbom.

Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne „Archeo”

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!