POWIAT GOŁDAPSKI. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony w gronie najbliższych. To także zwiększony ruch na drogach i czas wzmożonej pracy dla policjantów. Od wigilii do niedzieli gołdapscy policjanci prowadzili coroczne działania związane ze świątecznym weekendem dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas tych kilku świątecznych dni na terenie miasta nie doszło do żadnego wypadku, jedynie do jednej niegroźnej kolizji, w której to na parkingu przy ul. Paderewskiego kierujący fordem cofając uderzył w zaparkowane bmw. Nikomu nic się nie stało, kierowcę policjanci pouczyli.

Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń kryminalnych. Podjęli łącznie 35 interwencji, w tym 19 domowych. Do policyjnego aresztu z awantur wszczętych przez nietrzeźwych domowników trafiły dwie osoby zatrzymane jako sprawcy przemocy w rodzinie.

Nie obyło się również bez nietrzeźwych kierujących. W niedzielę kilka minut po godzinie 18 policjanci ruchu drogowego po zgłoszeniu od innego kierowcy zatrzymali kierującego vw golfem. 60-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!