POGORZEL. Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował olecki sąd wobec 63-letniego mieszkańca powiatu gołdapskiego. Mężczyzna działając w recydywie dopuścił się kradzieży z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w Pogorzeli między 20 do 24 listopada. Łupem amatora cudzego mienia padło markowe obuwie, gra na konsolę oraz rower górski, które skradł włamując się do domu jednorodzinnego będącego w trakcie budowy.

Pokrzywdzona o zdarzeniu powiadomiła policjantów 24 listopada. Funkcjonariusze w niecałe 1,5 godziny ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. W trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili skradzione przedmioty, które wróciły już do właścicielki.

Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy powoduje zwiększenie kary o połowę.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!