POWIAT GOŁDAPSKI. Za nami tegoroczny majowy weekend. Na terenie naszego powiatu patrole policji wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej, straży granicznej oraz żołnierzami WOT czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym na trzeźwość kierujących i prędkość, z jaką się poruszali oraz to, czy używali pasów bezpieczeństwa i przewozili dzieci w bezpieczny sposób.

Podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci przeprowadzili łącznie 48 interwencji. Większość dotyczyła zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 60 kontroli drogowych, nałożyli 35 mandatów karnych - wszystkie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 2 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Pomimo wielokrotnych apeli był też kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Na szczęście dzięki obywatelskiej postawie jednego ze świadków policjanci zatrzymali 51-latka. 1 maja około godziny 16:00 mieszkaniec gminy Banie Mazurskie osobową skodą pijany przyjechał do jednego z gołdapskich sklepów. Będący na miejscu pracownik ochrony zareagował błyskawicznie i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Następnie szybko powiadomił policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 51-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Zatrzymany prosto z ulicy trafi do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata w więzieniu, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading