GOŁDAP. W połowie marca do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosili się mieszkańcy informując funkcjonariuszy o szeregu kradzieży z włamaniem do altanek i domków na rodzinnych ogródkach działkowych. Policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie. Następnie na miejscu zdarzeń przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków. Ustalono także co dokładnie padło łupem włamywaczy. Jak wynikało z informacji przekazanych od osób pokrzywdzonych, skradziono sprzęt elektroniczny i wykaszarki do trawy.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą szybko wytypowali krąg osób podejrzanych, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W miniony czwartek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Byli to dobrze znani gołdapskim policjantom 21-letni Mateusz T. i 17-letni Łukasz J. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty. Ponadto policjanci podczas przeszukania odzyskali część skradzionych przedmiotów. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading