OLECKO/POWIAT GOŁDAPSKI. Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała do Sądu Okręgowego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o handel narkotykami: Alanowi H. i Radosławowi C. Mężczyźni zostali oskarżeni o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

25 września ubiegłego roku Alan H. i Radosław C. jadąc oplem vectrą zostali zatrzymani do kontroli drogowej, w trakcie której ujawniono u nich narkotyki w ilości około 250 gramów marihuany oraz około 500 gramów amfetaminy. W mieszkaniu jednego z mężczyzn ujawniono przedmioty służące do porcjowania narkotyków: torebki strunowe, elektroniczne wagi, łyżeczkę, fajkę wodną a także pozostałości suszu roślinnego.

Jak ustalono w toku śledztwa Alan H. oraz Radosław C. podjęli decyzję, że wspólnie rozpoczną sprzedaż narkotyków na terenie Gołdapi. Mężczyźni sprzedali lub nieodpłatnie przekazali narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany co najmniej kilkudziesięciu mieszkańcom powiatu gołdapskiego.

Mężczyzn zatrzymano, a następnie doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Olecku, gdzie przedstawiono im zarzuty. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwa zarzucane oskarżonym grozi karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading