GOŁDAP. W związku z nowymi przepisami, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, policjanci mają dodatkowe zadania. Funkcjonariusze sprawdzają nie tylko, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych zawartych w rozporządzeniu rady ministrów z 31 marca 2020 roku. Dodatkowo mundurowi za pomocą środków łączności kierują komunikaty nawołujące do pozostania w domach i niegromadzenia się. Policjanci przez najbliższe tygodnie będą patrolować miasto i powiat egzekwując przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Gołdapscy policjanci przeprowadzili wczoraj wzmożone działania kontrolne. Funkcjonariusze z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej nadzorowali centrum miasta i kontrolowali miejsca, gdzie mieszkańcy mogli nadmiernie się gromadzić. Ujawnili łącznie 10 wykroczeń związanych ze złamaniem wprowadzonych ograniczeń. Najczęściej dotyczyło to naruszenia przepisu grupowania się. Za lekceważenie wprowadzonych obostrzeń mandatami ukarano 8 osób, a w dwóch przypadkach wobec osób nieletnich zostaną sporządzone wnioski do sądu rodzinnego.

Policjanci jeszcze raz apelują o zdrowy rozsądek, stosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach. Za każde złamanie obowiązujących przepisów grozi mandat lub wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto należy pamiętać, że w najpoważniejszych sytuacjach, w których zostaną zlekceważone aktualne obostrzenia i dojdzie do narażenia innych osób na niebezpieczeństwo zarażenia policjanci będą kierować wnioski do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej na osoby winne naruszeń czy zaniedbań mogą nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tysięcy zł. (KPP Gołdap)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading