POGORZEL. W nocy z 3 na 4 grudnia nieznani sprawy uszkodzili wiatę przystanku autobusowego, po czym samochodem oddalili się w kierunku Olecka. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców tego chuligańskiego wybryku.

KOŚMIDRY. W nocy z 3 na 4 grudnia nieznany sprawca włamał się do jednej z altanek, skąd ukradł mienie o wartości około 100 złotych. W tym samym czasie włamano się też położonego w pobliżu budynku gospodarczego. Tu poszkodowany wycenił straty na 360 złotych. Sprawca kradzieży jest poszukiwany przez policję.

BANIE MAZURSKIE. 4 grudnia około godziny 17.30 33-letni Mariusz T. jadąc z Kruklanek na ostatnim zakręcie przed Baniami Mazurskimi stracił panowanie nad prowadzonym Audi, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w drzewo. Ze złamaną nogą i zwichniętym obojczykiem został odwieziony do szpitala w Giżycku. Jednym z powodów utraty przyczepności samochodu i w konsekwencji wypadku mogły być „łyse" opony.

GOŁDAP. 5 grudnia około godziny 12 nieznany sprawca ukradł pozostawiony na izbie przyjęć w pogotowiu portfel, w którym znajdowało się 3500 złotych, 100 euro, karty kredytowe i dokumenty. Poszkodowaną jest mieszkanka Gołdapi. Policja dotychczas nie ustaliła sprawcy kradzieży.

GOŁDAP. 5 grudnia o godzinie 22.50 policja zatrzymała na ul. Suwalskiej Audi 80. Kierująca samochodem 36-letnia Iwona B. była pod wpływem alkoholu, wydmuchała 0,38 promila. Policja zatrzymała kobiecie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie Iwona B. odpowie przed sądem.

GOŁDAP. 6 grudnia około godziny 22.50 w mieszkaniu przy ul. Królewieckiej podczas rozpalania kominka zapaliła sie też podłoga. Wezwana straż szybko poradziła z zagrożeniem. Właściciel mieszkania może jednak mówić o wielkim szczęściu. W pobliżu kominka składowane były bowiem znaczne ilości materiałów pirotechnicznych, przeznaczonych do sprzedaży. Policja ustala obecnie, czy zachowane zostały wszystkie, przewidziane prawem, zasady bezpiecznego przechowywania tych materiałów.