POGORZEL. Nie żyje mężczyzna, który został w lutym potrącony przez samochód na drodze krajowej 65 pod Pogorzelą. Zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu.

Przypomnijmy. 11 lutego przed godzina 5 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 na trasie Kowale Oleckie – Pogorzel. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca audi jadąc w kierunku Kowali Oleckich potrąciła pieszego, który szedł lewą stroną jezdni w kierunku Pogorzeli. Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna w stanie ciężkim został wówczas przewieziony do szpitala.

Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Piesi, którzy nie mają odblasków, narażają życie własne i innych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, a jeśli ma na sobie jasne ubranie 50 metrów. Posiadając na sobie elementy odblaskowe, pieszy pozwala się zauważyć przez kierowców z odległości większej niż 150 metrów.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka