POGORZEL. Nie żyje mężczyzna, który został w lutym potrącony przez samochód na drodze krajowej 65 pod Pogorzelą. Zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu.

Przypomnijmy. 11 lutego przed godzina 5 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 na trasie Kowale Oleckie – Pogorzel. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca audi jadąc w kierunku Kowali Oleckich potrąciła pieszego, który szedł lewą stroną jezdni w kierunku Pogorzeli. Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna w stanie ciężkim został wówczas przewieziony do szpitala.

Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Piesi, którzy nie mają odblasków, narażają życie własne i innych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, a jeśli ma na sobie jasne ubranie 50 metrów. Posiadając na sobie elementy odblaskowe, pieszy pozwala się zauważyć przez kierowców z odległości większej niż 150 metrów.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading