GOŁDAP. W połowie stycznia do odprawy na przejściu granicznym w Gołdapi zgłosił się Litwin kierujący volkswagenem passatem. Samochód poddano kontroli przy użyciu urządzenia RTG. Obraz jednoznacznie wskazywał na nieprawidłowości w budowie zbiornika z paliwem. W trakcie rewizji okazało się, że w zbiorniku znajduje się ciecz zapachem przypominająca alkohol. Po zmierzeniu alkoholomierzem ustalono, że jest to 90% spirytus. Było go tam 80 litrów. W trakcie tych czynności kierowca pojazdu zachowywał się agresywnie, próbował wylać alkohol z pojemników na podłogę, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, w związku z czym został obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Wobec sprawcy wszczęto sprawę karną skarbową za przemyt i utrudnianie kontroli celno-skarbowej. Ze względu na przeróbki konstrukcyjne pojazd został zabezpieczony jako dowód w sprawie i przekazany na parking depozytowy oddziału.

Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading