POWIAT GOŁDAPSKI. Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Zła aura pogodowa dotarła również do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie. Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować nad samochodem i wpaść w poślizg.

Przekonali się o tym dzisiaj dwaj kierowcy, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 6 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Grabowie. Policjanci ustalili, że kierujący vw golfem jadąc od Gołdapi w kierunku Węgorzewa nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem, po czym zjechał na lewe pobocze, gdzie czołowo uderzył w zaparkowane auto, w którym było 5 osób. Siła uderzenia spowodowała, że samochód przesunął się i uderzył w inne zaparkowane auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 7 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Dubeninkach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym aucie na litewskich numerach rejestracyjnych. Na miejscu funkcjonariusze zastali audi przy jednej z posesji. Kierowcy nie było na miejscu. Funkcjonariusze ustalają właściciela auta i wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading