POWIAT GOŁDAPSKI. Od 31 października do 3 listopada trwała tegoroczna policyjna akcja ”Znicz”. Na terenie powiatu gołdapskiego nie odnotowano zdarzeń drogowych w okolicach cmentarzy, interwencji na cmentarzach czy kradzieży wieńców.

Na drogach funkcjonariusze skontrolowali pojazdów 65. Wystawili 38 mandatów, w trzech przypadkach zastosowane zostały pouczenia. Zatrzymano 3 dowody rejestracyjne pojazdów.

We wspomnianym okresie w policyjnych kartotekach odnotowane zostały dwie kolizje. Pierwsza była 1 listopada około godziny 16. Kierująca daewoo wyjeżdżając tyłem z parkingu na ul. Malarskiej w Gołdapi i włączając się do ruchu uderzyła w prawidłowo zaparkowany inny pojazd. Była trzeźwa, otrzymała mandat w wysokości 300zł. Druga była dzień później około godziny 13 na ul. Kolejowej w Gołdapi. Kierujący audi uderzył w latarnię. Był trzeźwy, został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

Policjanci zatrzymali też jednego pijanego uczestnika ruchu drogowego. Wczoraj około godziny 18:35 drogą wojewódzką w okolicach Bań Mazurskich jechał nieoświetlony rowerzysta. Był niewidoczny, został więc zatrzymany. Jak się okazało, to nie było jedyne przewinienie mieszkańca gminy Banie Mazurskie. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2% promile alkoholu. Teraz będzie sie tłumaczył ze swojego postępowania przed sądem.

Na terenie Warmii i Mazur podczas policyjnych działań "Znicz" doszło do 10 wypadków (14 w 2018 roku), w których zginęła jedna osoba (1 w 2018 roku), a 16 zostało rannych (21 w 2018 roku). Policjanci byli też wzywani do 198 kolizji (205 w 2018 roku). Zatrzymanych zostało 36 nietrzeźwych kierujących, tyle samo co w ubiegłym roku.

 

 


Wyszukiwarka

Loading