GOŁDAP. W związku z różnymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nt. zdarzenia z użyciem ostrego narzędzia, jakie miało miejsce w nocy 29 września, przedstawiamy szerszą informację policji w tej sprawie.

 

W nocy z 28 na 29 września 2019 roku gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać zraniony ostrym przedmiotem. Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna w stacji pogotowia ratunkowego. Tam też policjanci zastali poszkodowanego. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom przez niego wynika, że ten 25-latek przebywając w towarzystwie kolegów miał bez wyraźnego powodu zostać zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę ostrym przedmiotem w szyję. Oprócz niego niegroźnych obrażeń mieli doznać jeszcze jego dwaj znajomi. Osoby z tego grona były wówczas pod wpływem alkoholu.

Policjanci ustalili tożsamość wskazanego napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania. W ich trakcie 34-latek sam zgłosił się do policjantów. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Przedstawił zupełnie inną wersję wydarzeń aniżeli wcześniej 25-latek. Oświadczył, że w nocy, gdy doszło do zdarzenia, zareagował wobec grupy osób, która głośno zachowywała się pod jego mieszkaniem. Miał kilkukrotnie zwracać im uwagę i prosić o zachowanie ciszy. To jednak nie poskutkowało. Gdy po raz kolejny do nich podszedł, między nim a pozostałymi mężczyznami wywiązała się awantura. W jej trakcie trzech mężczyzn miało zaatakować 34-latka, bijąc go i kopiąc. Mężczyzna stwierdził, że w trakcie szarpaniny w obronie własnej ranił trzech pozostałych. Jeden ze zranionych mężczyzn trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Po przesłuchaniu 34-latek został zwolniony. Policjanci zabezpieczyli nagrania z dostępnego monitoringu, przesłuchują też świadków i ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading