GOŁDAP. Wczoraj kilka minut po godzinie 15 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca opla combo na parkingu przy ul. Paderewskiego cofając uderzył w inne zaparkowane auto, po czym wysiadł i chciał się oddalić. Na miejscu świadek widząc poczynania kierowcy ujął go, wyjął kluczyki ze stacyjki i zabrał je, po czym powiadomił o zdarzeniu policjantów.

Jak się okazało, 49-letni kierowca opla był pijany. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Oprócz grzywny sąd może wymierzyć mu karę pozbawienia wolności i orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Dubeninek. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych ludzi.

Pamiętajmy, że polskie prawo daje każdemu możliwość ujęcia sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Jednak podejmując interwencję wobec pijanego kierowcy zawsze należy mieć na uwadze przede wszystkim własne bezpieczeństwo. (KPP Gołdap)

 

 


Wyszukiwarka

Loading