DW650. Wczoraj kilka minut po godzinie 19 na trasie Główka-Gołdap policjanci gołdapskiej drogówki w zauważyli jadący motocykl, który nie miał tablicy rejestracyjnej. Chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Mężczyzna jednak nie zareagował na sygnały mu to nakazujące i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który trwał do Gołdapi. Tam mężczyzna chcąc przejechać przez ścieżkę pieszo-rowerową stracił panowanie nad motocyklem i zjechał do rowu.

Funkcjonariusze ustalili, że motor prowadził 28-latek z Gołdapi. W trakcie swojej jazdy mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, narażając na utratę zdrowia lub życia nie tylko siebie, ale i innych użytkowników drogi. Jak się okazało powodem ucieczki był to, że nie posiadał prawa jazdy na jednoślad, którym kierował, a do tego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

28-latek był trzeźwy. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Wkrótce ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Policja przypomina! Niezatrzymanie się do kontroli traktowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 


Wyszukiwarka

Loading