POWIAT GOŁDAPSKI. W poniedziałek o godzinie 18:30 oficer dyżurny gołdapskiej policji otrzymał niepokojącą informację, że pewien mieszkaniec powiatu chce targnąć się na swoje życie. 37-latek w rozmowie telefonicznej o zamiarze samobójstwa powiadomił swoich bliskich. Policjanci natychmiast rozpoczęli kontrolę miejsc, w których poszukiwany mógł się znajdować. W wiacie na odosobniony terenie odnaleźli samochód, którym mężczyzna wyjechał z domu. Pojazd był uruchomiony, a rura wydechowa skierowana do wnętrza pojazdu tak, że wszystkie spaliny gromadziły się w środku auta, trując i powoli prowadząc do utraty przytomności przez siedzącego wewnątrz mężczyznę.

Policjanci wydostali go nieprzytomnego z samochodu i udzielili pierwszej pomocy. 37-latek odzyskał świadomość, a potem został przewieziony do szpitala.

Przypominamy!

Na terenie kraju w każdym powiecie są różne instytucje, których przedstawiciele są zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w sytuacjach, które prowadzą do podjęcia tak dramatycznych decyzji jak chęć odebrania sobie życia. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, by uzyskać fachową poradę i wsparcie.

Przykładowe telefony alarmowe, przy których obecni są psychologowie gotowi pomóc ci, kiedy jesteś w złej sytuacji psychicznej:

  • 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
  • 116 123 - bezpłatny telefon zaufania dla dorosłych
  • 22 654 40 41 - antydepresyjny telefon zaufania ITAKA

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading