GOŁDAP. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Gołdapi ujawnili przemyt ponad 2 tys. paczek papierosów. To największe w bieżącym roku ujawnienie na przejściu granicznym w Gołdapi.

13 czerwca około godz. 8:30 do odprawy zgłosił się Rosjanin kierujący Citroenem C4 Picasso. Pojazd został skierowany na rewizję w budynku kontroli szczegółowej. Podczas czynności kontrolnych funkcjonariusze służby celno-skarbowej zwrócili uwagę na nieoryginalnie elementy znajdujące się w aucie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w boku bagażnika, w podłodze i pod fotelami znajdują się specjalne przestrzenie zamaskowane blachą, w których ukryto wyroby tytoniowe. W celu dostania się do nich należało użyć szlifierki kątowej. Łącznie w pojeździe ujawnione zostały 2053 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wobec sprawcy wszczęto sprawę karną skarbową za przestępstwo. Ze względu na ingerencje w elementy konstrukcyjne pojazdu samochód zajęto, a towar zabezpieczono w magazynie depozytowym. Ponadto został skierowany wniosek do komendanta Placówki Straży Granicznej o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Wniosek został uwzględniony i Rosjanin nie będzie miał prawa wjazdu do Polski przez najbliższe 2 lata. (KAS Olsztyn)

 

 


Wyszukiwarka

Loading