POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczny weekend majowy 2019”. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach w tym okresie i jednego poważnego wypadku, funkcjonariusze tegoroczny długi weekend uznali za bezpieczny i spokojny. Bilans tygodniowego majowego „weekendu” na drogach powiatu gołdapskiego to jeden wypadek, w którym śmierć poniósł motocyklista, trzy kolizje i trzech nietrzeźwych kierujących.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło we wtorek, 30 kwietnia około godziny 19:30 na trasie Gołdap-Grabowo. Motocyklista na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą ciężarówką. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.

Ponadto podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci prewencji przeprowadzili 56 interwencji, w tym 9 domowych. Większość dotyczyła zakłócenia ładu i porządku publicznego i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili około 150 kontroli drogowych, nałożyli 71 mandatów karnych, w tym 63 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 2 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali trzech takich kierowców. Pierwszy z nich 30 kwietnia kilka minut przed godziną 23 kierował mitsubishi. Jego wynik to blisko 0,5 promila alkoholu. Drugi kierowca w nocy z 3 na 4 maja zatrzymany na ulicach Gołdapi, kierował bez uprawnień mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni mężczyzna w sobotę, 4 maja na ul. Żeromskiego w Gołdapi wjechał w murowaną ścianę śmietnika i schody prowadzące do bloku mieszkalnego. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila.

KPP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading