GOŁDAP. Nocny patrol gołdapskiej policji zatrzymał dwoje nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po godzinie 23 w Gołdapi. Na ul. Emilii Plater funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej renault. Kierował nim 38-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie wskazało go ponad pół promila. To jednak nie był koniec przewinień 38-latka. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy, bo jak ustalili mundurowi, ma on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Drugie zdarzenie miało miejsce tuż po północy. Zaniepokojeni mieszkańcy ul. 1 Maja w Gołdapi zgłosili, że na łuku drogi auto uderzyło w drzewo. Na miejscu policjanci zastali 27-latkę z powiatu wołomińskiego, która była nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu. Oprócz kierującej w pojeździe było troje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Pojazd zabezpieczono, a kierująca trafiła do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Apelujemy: jeśli widzisz, że osoba nietrzeźwa chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading