POWIAT GOŁDAPSKI. Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Gołdapi i Baniach Mazurskich w miejscowości przygranicznej zatrzymali 25 marca sprawców przekroczenia tzw. zielonej granicy. Okazało się, że gdy tylko trzech Rosjan w wieku od 24 do 31 lat przedostało się na teren Polski, czekało już na nich osobowe BMW. Przebywający w Polsce ich rodak miał im pomóc w podróży na zachód.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane. 2 obcokrajowców przekazano stronie rosyjskiej, natomiast trzeci trafił do aresztu, ponieważ poszukiwał go Sąd Rejonowy w Warszawie za wcześniejszą kradzież. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze SG ustalili również, ze 19-letni Rosjanin, który czekał na rodaków, przebywa w Polsce nielegalnie. W związku z powyższym decyzją sądu trafił do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku.
Mężczyźni usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto 19-latkowi postawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym procederze. Cudzoziemcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. (WMOSG)

 

 


Wyszukiwarka

Loading