GOŁDAP. Ile słoików mieści się w zbiorniku paliwa? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Gołdapi już wiedzą, że np. w volkswagenie sharanie co najmniej 16.

Takiego sposobu przemytu nie było od lat. 19 marca ma przejściu w Gołdapi do kontroli celnej zgłosił się Litwin kierujący właśnie volkswagenem sharanem. Funkcjonariusze celno-skarbowi uznali, że trzeba pojazd dokładnie sprawdzić. W budynku kontroli szczegółowej mundurowi zainteresowali się zbiornikiem paliwa. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu stwierdzili, że w baku jest nie tylko paliwo. Ku ich zdumieniu upchnięto w nim także pozakręcane słoiki. Po zdemontowaniu zbiornika i wypompowaniu paliwa celnicy wydobyli 16 słoików wypełnionych szczelnie lekarstwami. W sumie było w nich 367 opakowań medykamentów, w tym tabletek wydawanych w polskich aptekach wyłącznie na receptę.

Za próbę przemytu podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500zł, leki zaś zabezpieczono w magazynie depozytowym.

Jak wynika z naszych statystyk, była to już 8 w tym roku próba przemytu produktów leczniczych udaremniona przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Gołdapi.

podinsp. Ryszard Chudy
IAS Olsztyn

 

 
Wyszukiwarka

Loading