GOŁDAP, KOZAKI. Dwoje nieodpowiedzialnych kierowców wpadło wczoraj w ręce gołdapskich policjantów. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę auta pomimo sądowego zakazu, później kobietę, która zdecydowała się kierować pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 13 na drodze krajowej nr 65 w Kozakach. Policjanci ruchu drogowego zauważyli bmw, którego kierowca był im znany z wcześniejszych interwencji. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wielokrotną jazdę bez uprawnień. W związku z tym zatrzymali auto do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacje te się potwierdziły. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Gołdapi ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto jego auto nie było dopuszczone do ruchu za usterki. W związku z popełnionym przestępstwem mundurowi sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 31-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie dotyczyło kierującej audi jadącego najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu ulicą Armii Krajowej. Zgłoszenie o takiej treści odebrano w gołdapskiej komendzie około godz. 17:30. Funkcjonariusze opisywane auto zatrzymali do kontroli przy Osiedlu Młodych. Za kierownicą siedziała 32-lenia mieszkanka miasta. Mundurowi potwierdzili, że była pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad dwa promile w jej organizmie. Policjanci uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę i zatrzymali uprawnienia do kierowania. Kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 


Wyszukiwarka

Loading