POWIAT GOŁDAPSKI. 19 lutego policjanci w całym kraju prowadzili działania ph. „Track & bus”, które miały na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej.

Również na trasach powiatu gołdapskiego policjanci drogówki wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego kontrolowali samochody ciężarowe. Szczególną uwagę zwracali na stan techniczny i wyposażenie aut, a także czy przewożony ładunek jest prawidłowo zabezpieczony i nie stwarza zagrożenia na drodze. Funkcjonariusze badali również trzeźwość kierujących. Na szczęście nikt nie wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nie obyło się jednak bez zatrzymań i kar.

Około godz. 12:25 na ulicy Polnej w trakcie kontroli cysterny przewożącej ładunek niebezpieczny funkcjonariusze ujawnili wyciek paliwa. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, natomiast z uwagi na naruszenie przepisów o transporcie materiałów niebezpiecznych dalsze postępowanie w tej sprawie poprowadzi Inspekcja Transportu Drogowego.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading