POWIAT GOŁDAPSKI. Od soboty policjanci gołdapskiej drogówki przy wsparciu policjantów z oddziału prewencji z Olsztyna prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości kontrolowali poczynania kierowców na drogach powiatu gołdapskiego. Mundurowi pod lupę wzięli drogę krajową nr 65 i drogi wojewódzkie nr 650 i 651.

W ciągu trzech dni funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 kierujących pojazdami. Efektem tego było ujawnienie blisko 60 wykroczeń. W 40 przypadkach było to przekroczenie dozwolonej prędkości, za co policjanci nałożyli na kierujących mandaty.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa mundurowi w codziennej służbie w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na tych kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i popełniają niebezpieczne wykroczenia, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading