GOŁDAP. Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego planował przemycić przez granicę papierosy. Do odprawy celnej na przejściu granicznym w Gołdapi podjechał volkswagenem golfem 31 stycznia wieczorem. Jego pojazd skierowano do budynku kontroli szczegółowej. Tam podróżny zaproponował funkcjonariuszom, by go nie sprawdzali, a w zamian za to da im pieniądze.

Funkcjonariusze celni łapówki nie przyjęli, a o zdarzeniu bezzwłocznie powiadomili przełożonych oraz funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Ci pojawili się na przejściu i zatrzymali mężczyznę. Jak się potem okazało, w zbiorniku volkswagena ukrytych było 210 paczek papierosów.

2 lutego prokurator rejonowy w Olecku przedstawił przemytnikowi zarzut popełnienia przestępstwa z art. 229 § 1 kk. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśniania. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Dalsze prowadzenie śledztwa prokuratura powierzyła Warmińsko-Mazurskiemu Wydziałowi Terenowego Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

 

 
Wyszukiwarka

Loading