POWIAT GOŁDAPSKI. Po weekendzie ponownie na drogach naszego regionu występują trudne warunki atmosferyczne. Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone. Przy takiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg.

Tak właśnie było w przypadku kierowcy vw golfa, który dzisiaj przed godziną 5 na drodze wojewódzkiej nr 650 zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci ustalili, ze 38-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego jechał z Bań Mazurskich do Gołdapi i na łuku drogi we Wronkach Wielkich w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał sam, nic mu się nie stało.

Należy pamiętać, że na mokrej i śliskiej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy także do pieszych, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie przebiegali przez nie i nie wchodzili na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten znacznie się wydłuża.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading