GOŁDAP. Trwa zima. Ten okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz tych, którzy pozostają przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego, nieporadność życiową lub z powodu choroby nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

23 stycznia około godz. 20 policjanci otrzymali zgłoszenie o zagubionym starszym mężczyźnie szukającym swojej żony. Funkcjonariusze na jednej z ulic Gołdapi rozpoznali go, szybko ustalili jego dane (w tym adres zamieszkania) i przekazali go pod opiekę rodziny. Okazało się, że mężczyzna ma problemy z pamięcią, stracił orientację i nie potrafił sam wrócić do domu.

Policjanci nieustannie prowadzą wzmożone kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych, patrolują ogródki działkowe, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, które mogą potrzebować opieki.

Zwracamy się również do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.

KPP w Gołdapi
tel. 87-615-54-00 lub 997

 

 
Wyszukiwarka

Loading