KONIKOWO. Niosą pomoc przede wszystkim ludziom, kiedy jednak zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta. Do nietypowej interwencji, o której mogą mówić gołdapscy policjanci, doszło w poniedziałek około godz. 20:30 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Konikowie. Funkcjonariusze pomogli uratować malutką sarenkę, która prawdopodobnie została potrącona przez samochód.

O całym zdarzeniu mundurowych poinformowała mieszkanka Węgorzewa, która jadąc tą trasa zauważyła leżącą na jezdni sarnę. Kobieta wzięła ją do bagażnika swojego auta, owinęła kocem, a że nie była z Gołdapi to nie wiedziała gdzie się udać z tym zwierzakiem. Zadzwoniła więc po pomoc do policjantów.

Funkcjonariusze mimo późnej pory skontaktowali się z weterynarzem i wspólnie z kobietą, która bardzo zaangażowała się w ratowanie zwierzaka przywieźli je do lecznicy. Po obejrzeniu przez weterynarza młody koziołek trafił pod opiekę ludzi, którzy opiekują się zwierzętami po wypadkach. Gdy wydobrzeje zostanie wypuszczony do lasu.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading