GOŁDAP. Gołdapscy policjanci prowadzili w ostatnim okresie sprawy kilku kradzieży, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku w Gołdapi. Z jednego z domów jednorodzinnych, w którym prowadzono prace remontowe, zginęły elektronarzędzia, których wartość oszacowano na 800 złotych. Natomiast na Promenadzie Zdrojowej nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży z pojazdów budowlanych paliwa o wartości blisko 800 złotych. W tym samym okresie z jednego z budynków w Gołdapi dokonano kradzieży odkurzacza typu Karcher o wartości 700 złotych, natomiast z terenu jednego z miejscowych zakładów sprzętu budowlanego o wartości 1000 złotych.

W wyniku podjętych działań gołdapscy funkcjonariusze ustalili, że tych przestępstw dopuściło się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 34 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. 34- latek odpowie za kradzież paliwa i sprzętu budowlanego o wartości blisko 1800 złotych, a 19-latek za kradzież odkurzacza i kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości 800 złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading