POWIAT GOŁDAPSKI. Od 21 grudnia do wczoraj tj. 26 grudnia trwały policyjne działania pn. „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego, jak również innych pionów komendy, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego miasta i powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, przestrzeganie przez kierujących jazdy z odpowiednią prędkością oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali też na stan trzeźwości kierujących.

W czasie świątecznego weekendu doszło do 8 zdarzeń drogowych. Niektóre z nich wyglądały dość poważnie, ale na szczęście były niegroźne.

Do pierwszego zdarzenia doszło 21 grudnia około godz. 8:20. Na prostym odcinku oblodzonej drogi wojewódzkiej nr 651 w Żytkiejmach, 66-letni kierowca fiata pandy wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i dachował. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerom nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

Tego samego dnia około godz. 22:00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 650 i obwodnicy Gołdapi kierujący oplem vectrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw passatem. Policjanci ustalili, że 35-letni kierowca vectry jadąc od strony Jabramowa chciał skręcić w lewo w drogę wojewódzką prowadzącą na Osiedle II, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy passata jadącemu prosto obwodnicą od strony granicy i doszło do zderzenia. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę 22 grudnia około godz. 20:35 na skrzyżowaniu pl. Zwycięstwa i ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Kierująca mitsubishi chcąc skręcić w ul. Armii Krajowej nie ustąpiła pierwszeństwa dla prawidłowo jadącego od ulicy Królewieckiej w kierunku pl. Zwycięstwa kierowcy audi. Nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było również przyczyną zdarzenia, do którego doszło 23 grudnia około godz. 18:20 na rondzie „Kombatantów” w Gołdapi. Tam kierujący renault jadąc od ul. Paderewskiego wjechał na rondo i uderzył w będącą już na skrzyżowaniu okrężnym toyotę.

Do kolejnego zdarzenia doszło 24 grudnia około godz. 7:20. Policjanci otrzymali zgłoszenie o autobusie w rowie w Kolniszkach. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierowca autobusu jadąc od strony Górnego do Botkun, podczas mijania się z volkswagenem zjechał pobocze a następnie do przydrożnego rowu. 31-letniemu kierowcy i dwóm pasażerom nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Tego samego dnia kilka minut przed godz. 21 gołdapscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w Baniach Mazurskich. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący audi jadąc od Węgorzewa do Bań Mazurskich stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Mężczyzna jechał sam, nic mu się nie stało. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został ukarany mandatem, a pojazd został przekazany osobie wskazanej.

25 grudnia około godz. 7:30 policjanci zostali powiadomieni o kolejnym aucie w rowie w Galwieciach. Na miejscu z relacji kierującego wynikało, że na jezdnię wybiegła mu sarna, wówczas kierowca hamując stracił panowanie nad autem uderzył w znak drogowy, po czym zjechał do rowu.

Do ostatniego zdarzenia doszło 26 grudnia kilka minut przed godz. 12:00. Kierujący dostawczym renault na osiedlowym parkingu uszkodził kilka aut. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie 1,2 promila.

Niestety to nie jedyny nietrzeźwy zatrzymany przez gołdapskich policjantów

22 grudnia około godz.11:45 policjanci ruchu drogowego w Pogorzeli zatrzymali do kontroli audi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazy i odpowie za jazdę po użyciu alkoholu.

23 grudnia kilka minut po godz. 8 w Jagoczanach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. 48-latek „wydmuchał” prawie promil alkoholu. Tego samego dnia około godz. 21:40 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Mazurskiej w Gołdapi zatrzymali do kontroli vw passata. Mężczyzna nim kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

26 grudnia około godz. 8:25 na trasie Kośmidry-Rostek w gminie Gołdap policjanci drogówki zatrzymali do kontroli vw passata. Kierującym auto okazał się być znany funkcjonariuszom mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna nie dość, że nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu (posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów) to jeszcze kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 0,6 promila alkoholu.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading