KOZAKI. Około godziny ósmej policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze gruntowej Kozaki - Janowo doszło do zderzenia samochodów. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że kierujący busem volkswagenem LT jadąc w kierunku Janowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadącego z przeciwka peugeota, którym podróżowała matka z 12-letnią córką.

Kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala w Ełku, a jej córka z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Suwałkach. Kierowca busa trafił do szpitala w Olecku, natomiast pasażerowi, który z nim jechał nic się nie stało.

Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 46-letni kierowca vw najpierw pił alkohol, a później wsiadł za kierownicę busa. Wskaźnik urządzenia pokazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ale nie tylko kierowca był pijany. Wynik jadącego z nim pasażera to ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta jadąca peugeotem była trzeźwa. Policjanci ustalili również, że 46-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania. Droga w tamtym miejscu jest zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading