POWIAT GOŁDAPSKI. 2 sierpnia około godz. 15.00 gołdapscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednym z mieszkań w gminie Gołdap. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 37-letni syn będąc pod działaniem alkoholu wszczął kolejną awanturę, podczas której wyzywał ją i niszczył przedmioty domowego użytku. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę proszącą o pomoc i sprawcę awantury. Mężczyzna był pijany. Policjanci ustalili, że wspólnie z nim awanturował się także jego brat, który oddalił się z miejsca przed przybyciem patrolu. Policjanci znaleźli go patrolując miejscowość. Pomimo kilkukrotnych pouczeń bracia nie zmienili swojego zachowania. W związku z tym, iż mężczyźni stwarzali zagrożenie dla siebie i innych funkcjonariusze podjęli decyzję o ich zatrzymaniu.

Podobna interwencja miała miejsce kilka godzin później, tuż przed godziną 22:00 w jednym z mieszkań w Żytkiejmach. Tym razem pijany 43-latek wyzywał, ubliżał i groził swojej żonie.

Wszyscy awanturnicy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia w policyjnych celach, natomiast rodziny zostały objęte nadzorem przez funkcjonariuszy policji. (KPP Gołdap)

 

 
Wyszukiwarka

Loading