Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. 9 czerwca w trakcie prowadzonych w cały kraju działań „Alkohol i narkotyki” policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili blisko 120 kontroli trzeźwości. Akcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu czterech kierowców, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Pierwszym nietrzeźwym kierowcą był 61-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego, zatrzymany kilka minut po godz. 11 w Dubeninkach. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie ponad 2 promile, stracił prawo jazdy. Około godz. 19.30 w Widgirach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Niespełna dwie godziny później w Główce funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 49-latek wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu. Ostatniego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali około godz. 23.30 policjanci na pl. Zwycięstwa w Gołdapi. 41-letni kierowca audi miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

KPP w Gołdapi