Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. 9 czerwca w trakcie prowadzonych w cały kraju działań „Alkohol i narkotyki” policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili blisko 120 kontroli trzeźwości. Akcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu czterech kierowców, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Pierwszym nietrzeźwym kierowcą był 61-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego, zatrzymany kilka minut po godz. 11 w Dubeninkach. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie ponad 2 promile, stracił prawo jazdy. Około godz. 19.30 w Widgirach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Niespełna dwie godziny później w Główce funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 49-latek wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu. Ostatniego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali około godz. 23.30 policjanci na pl. Zwycięstwa w Gołdapi. 41-letni kierowca audi miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!