Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. 28 maja gołdapscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych użytkowników dróg. 3 było w stanie nietrzeźwości, 3 po użyciu alkoholu.

Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach porannych. Podczas patrolu w Boćwince policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli fiata, aby poinformować kierującego, że ma niesprawne oświetlenie. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Zbadali jego stan trzeźwości. Wynik wykazał, że 49-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co szczególnie dziwne, mężczyzna przewoził dwóch pasażerów, którzy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce po godz. 15.00. W pierwszym przypadku na ul. Jaćwieskiej w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę. 60-letni mieszkaniec miasta miał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że do listopada br. ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany o godz. 15.30 w Widgirach. Policjanci zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał na to, że mógł wcześniej spożywać alkohol. Wzbudziło to ich zaniepokojenie, dlatego zdecydowali się na jego kontrolę. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie wskazało blisko 2 promile alkoholu. W tej samej miejscowości kilka minut po godz. 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego. 53-letni traktorzysta na widok radiowozu raptownie zjechał z drogi, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Okazało się, że mężczyzna jechał bez uprawnień, a pojazd był nie zarejestrowany. Dodatkowo stan jego trzeźwości wskazał, że jest on po użyciu alkoholu. Miał 0,2 promila.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany do kontroli około godz. 17.20 w Kozakach. 47-latek wydmuchał 0,4 promila alkoholu.

Ostatni pijany cyklista jechał. „wężykiem” w Grabowie. 34-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Równie nieodpowiedzialnym okazał się być 59-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który wczoraj około godz. 11.00 na ul. Cmentarnej w Gołdapi jechał ciągnikiem będąc kompletnie pijanym. Policję powiadomiła kobieta, która była świadkiem całego zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna ledwo stał na nogach. Nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w czasie kontroli policyjnej, została wiec mu pobrana krew do badań.

Już wkrótce wszyscy mężczyźni odpowiedź przed sądem.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!