Loading


BOTKUNY. Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło dziś około 7.20 na skrzyżowaniu ścieżki rowerowej Green Velo i drogi wojewódzkiej nr 651 w Botkunach. Nastolatek jadąc rowerem w kierunku Gołdapi, na przejeździe rowerowym wyjechał wprost pod jadący od strony miasta samochód osobowy. Doszło do zderzenia.

Rowerzysta został odwieziony do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Kto zawinił, wypowie się ostatecznie sąd, w którym sprawa znajdzie swój finał.

Przejazd rowerowy przez DW651 w Botkunach jest bardzo niebezpieczny. Duże drzewo przy nim rosnące ogranicza widoczność z jednej strony na jezdnię dla rowerzystów jadących w kierunku Gołdapi, ogranicza też częściową widoczność na przejazd dla kierowców jadących od strony Gołdapi. Dodatkowo nie ma na tym odcinku ograniczenia prędkości dla samochodów, czyli obowiązuje ustawowe do 90km/h. Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie na tym przejeździe wyjątkowej ostrożności.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!