Loading


GOŁDAP. Wczoraj właściciel jednego z gołdapskich sklepów poinformował oficera dyżurnego policji, że zatrzymał w sklepie dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść towar ze sklepu. Na miejscu okazało się, że sprawcami kradzieży są znani policji 22- i 30-letni mieszkańcy Gołdapi. Mężczyźni byli już wcześniej zatrzymywani za przestępstwa przeciwko mieniu m.in. kradzież patelni i szachów. Tym razem panowie przerzucili swoje „zainteresowania” na branżę remontowo-budowlaną. Złodzieje w ciągu dwóch dni wynieśli ze sklepu 2 wiertarki o łącznej wartości ponad 700 złotych. Zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka... za trzecim razem zostali zatrzymani przez właściciela sklepu na gorącym uczynku, z wiertarką pod kurtką. Złodzieje narzędzia zastawiali w lombardzie. Tłumaczyli, że kradzieży dokonywali tylko, gdy kończyły się im pieniądze, które przeznaczali na alkohol, papierosy i kebab.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni mieli już w swojej kartotece podobne przestępstwa i działali w warunkach recydywy, dlatego też grozi im nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!