Loading


GOŁDAP. Wczoraj do pracownicy PCPR w Gołdapi zadzwonił mężczyzna z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Powiedział, że bombę podłożył, ale nic nikomu się nie stanie. Na miejscu przeprowadzono ewakuację. Policyjanci oraz strażacy, którzy sprawdzili obiekt, żadnego podejrzanego ładunku nie znaleźli.

Kryminalni bardzo szybko ustalili, kto jest właścicielem telefonu, z którego dzwoniono. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Gołdapi, który został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. Skierowano również wniosek o dozór i zakaz zbliżania się do budynku PCPR. Kodeks karny za fałszywe zawiadomienie przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!