Loading


GOŁDAP. 20 kwietnia mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. Podczas weryfikacji przedstawionych przez mężczyznę dokumentów podróży ustalono, że 30-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Okazało się, że Rosjanin został ukarany karą grzywny w wysokości 18.600zł za wcześniejszy przemyt papierosów. Ponadto mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności karno-skarbowej, zmienił swoje nazwisko. Myślał, że w ten sposób przechytrzy funkcjonariuszy Straży Granicznej i wyjedzie z Polski. Podstęp mu się nie udał. Rosjanin wylądował w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 130 dni.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi przerwali podróż również 54-letniemu Rosjaninowi. Mężczyzna trafił do aresztu, bo nie opłacił zasądzonej kary grzywny. (WMOSG)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!